Mateřská škola Aš
Nohova ,
Mateřská škola Aš

Nové webové stránky jsou zpuštěné.

Charakteristika školy

Mateřská škola se nachází v klidném prostředí v blízkosti jednoho z největších parků v Aši.  Budova je vilového charakteru, má čtyři podlaží. V prvním podlaží je školní jídelna a kuchyň, ve 2. podlaží jsou dvě třídy mladších dětí, ve 3. podlaží mají dvě místnosti předškolní děti. Podkroví slouží pro skladové prostory a prádelnu mateřské školy. Všechny třídy a toalety jsou zmodernizovány.

Děti jsou zařazovány do jednotlivých tříd dle věku, každá třída má svůj název :

BERUŠKY : 2 – 5 let

MOTÝLCI :   4 – 6 let

SLUNÍČKA : 5 - 7 let

Třídy mezi sebou úzce spolupracují.

K mateřské škole patří rozlehlá školní zahrada, která je dětmi využívána celoročně.  Postupně je doplňována novými zahradními atrakcemi.

Velkým přínosem pro naši MŠ je zrenovovaný zahradní altán, který využíváme k pěstitelským a polytechnickým aktivitám. Je vybavený dětskými ponky, nářadím a dalšími pomůckami pro tyto činnosti. Zároveň vznikl velký projekt zaměřený na pokusy a experimenty dětí.

Vnitřní orientační režim školy

Umožňuje přizpůsobit se potřebám dětí a aktuální situaci, neměnná je pouze doba jídla tak, aby mezi jednotlivými pokrmy byly intervaly 3 hodiny.

• 6:00–7:00 hod. – scházení dětí, společné hry
  • 7:00–10:00 hod. – ve svých třídách – ranní kruh, ranní cvičení (denně), svačina, projekty a programy dle třídního vzdělávacího programu (skupinové i frontální činnosti)
  • 9:30–11:30 hod. – pobyt venku – pohybové aktivity v přírodě (denně)
  • 11:30–14:10 hod. – oběd, odpočinek dětí
  • 13:00–14:00 hod. – doplňující program
  • 14:10–16:00 hod. – odp. svačina, odpolední zájmové činnosti dětí

Každodenně je zařazována řečová prevence dětí.

Aktivity školy

Škola se prezentuje: formou dětských vystoupení pro rodiče, účastí na soutěžích, výstavkami dětských prací, informacemi na internetových stránkách školy.

Mateřská škola se rovněž prezentuje články o dění ve škole v Ašských listech.

Máme vytvořen školní časopis „Semtamník“, kde jsou společně s fotodokumentací popsány všechny akce školy. Pro rychlejší komunikaci s rodiči slouží facebookové stránky.

Spolupráce s partnery

Spolupráce s veřejnostívýstavy, vystoupení dětí, účast na soutěžích

-  společná odpoledne s rodiči

Spolupracujeme s KÚ Karlovy Varyvyužíváme většinu jejich nabídek k environmentální výchově a na kulturní akce.

Spolupracujeme s OŠKS Aš – podílíme se svým vystoupením v programech pořádaných městem Aš.

Více informací se dozvíte při návštěvě naší mateřské školy, kde Vám rádi zodpovíme veškeré dotazy a můžete si zároveň prohlédnout interiér.